Chef Emrah FANDAKLI

Chef Emrah FandaklıChef Emrah Fandakli Instructor Chef of Soffa Culinary Academy Healthy Food Ottoman, French, Italian, Indian, Asian Cuisines Chef Food Stylist and Photographer

Chef Emrah Fandaklı 1987 yılında İstanbul’ da doğdu. Fatih Üniversitesi İşletme Fakültesi’ni bitirdikten sonra aşçılığa merak sarıp aşçı olmaya karar verdi.
2008 yılında Mutfak Sanatları Akademisi’nde Chef and Owner okudu. Türkiye’ de The Marmara, Vogue Restoran, Ajia Hotel, Cercis Murat Konağı  gibi önde gelen restoranlarda ve otellerde çalıştıktan sonra 2010 yılında Amerika’ ya gitti. Amerika’ da kaldığı yıllarda Lincoln Land Community College’da eğitim gördü. Hilton Springfield, Flavor of India, Xochimilco Mexican Food, Hunan Chinese restorantları gibi çeşitli mutfaklarda çalıştı.  Lezzet Profesyonelleri derneği ve İstanbul Aşçılar derneği üyesidir. Sağlıklı beslenme üzerine araştırma yapmaktadır. Restoranlara ve otellere danışmanlık hizmeti vermektedir. 2015 yılı itibari ile Wow Hotel Soffa Mutfak Atölyesi’nin eğitmen şefliğini yapmaktadır.

Sağlıklı beslenme üzerine araştırma yapmaktadır. Restoranlara ve otellere danışmanlık hizmeti vermektedir. 2015 yılı itibari ile Wow Hotel Soffa Mutfak Atölyesi’nin eğitmen şefliğini yapmaktadır.